Telefonas: (8-41) 523829
El. paštas: kregzdute@splius.lt

VAIKŲ SVEIKATOS STIPRINIMAS

Nuo 2018 m. sausio 2 d. lopšelyje-darželyje vaikų visuomenės sveikatos priežiūrą vykdo Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Edita Šulcienė.

Tel. 8676 84857

el. paštas: edita.sulciene@sveikatos-biuras.lt

Darbo grafikas:

I–V   8.00–13.42 val.

2018 metų visuomenės sveikatos priežiūros veiklos planas

JUDUMO SAVITĖ

Rugsėjo 17 – 21 dienomis lopšelyje – darželyje buvo „Judumo savaitė“. Per šią savaitę mūsų vaikai kartu su sveikatos specialiste Edita Šulciene ir neformaliojo ugdymo mokytoja Donata Kačinskaite kiekvieną rytą organizavo mankštas, kartu su auklėtojomis bei vaikų tėvais gamino „Netradicines transporto priemones“. Jas vaikai mielai pristatė sporto aikštelės šventės atidaryme, kurioje kartu buvo svečiai iš lopšelio – darželio „Berželis“ . Kitą dieną į darželį atvyko „Busturo“ atstovai, kurie papasakojo, kaip reikia elgtis autobuse, vaikai galėjo pasėdėti autobuso vairuotojo vietoje. Priešmokyklinukų grupė keliavo į „Saugaus eismo klasę“. Taip pat vaikai turėjo nuostabų rytą, kurio metu jie atvyko į darželį su savo transporto priemone. Analizavome įvairias saugumo situacijas, bei leidome smagiai laiką! Gražių akimirkų :)

Judumo savaitė: https://www.youtube.com/watch?v=ZvBWDSSRoV0

VASARA BŪSIU SAUGUS

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parengė informacija “10 vasaros pavojų vaikams”.  Taip pat specialistė vedė vaikams pamokėles apie vasaros pavojus. Vaikai patys pristatinėjo pavojingas situacijas, bei diskutavo, ką reiktų daryti, kad išvengtų nelaimingų atsitikimų. Saugios ir pilnos gerų įspūdžių vasaros!  VASARA BŪSIU SAUGUS  Vasaros pavojai

KAIP PLAUTI RANKYTES?

Gegužės mėnesį, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, veda vaikams mokymus „Kaip plauti rankytes?“. Mokymų metu specialistė kartu su vaikais kalba, kada kaip ir kodėl reikia plauti rankytes. Mokosi plautis rankytes pagal specialia instrukcija. Atlikus teisingai praktinius pratimus, vaikučiai gavo dovanėlių Visuomenės sveikatos biuro muiliukus, bei specialias instrukcijas rankų plovimui.siūlome paskaityti:  Kodėl svarbu plauti rankas?

34054275_1866221493422931_3323777862120505344_n (1)34089962_1844781012245991_6096603736191270912_n

Kodėl svarbu plauti rankas

TRIUKŠMO ŽALA

Balandžio mėnesį, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Edita Šulcienė kartu su socialine pedagoge Renata Česnauskaite, diskutavo su vaikais tema „Triukšmo žala “. Dalinamės „Aitvariukų“ ir „Svajoklių“, “Svirpliukų” grupių akimirkomis.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė taip pat parengė informaciją, kurią plačiau siūlome paskaityti:  Triukšmo žala.Triukšmo žala

VANDENS SVARBA

Kovo mėnesį, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, veda vaikams pamokėles tema „Vandens svarba“. Kurių metu specialistė primena vaikams, koks reikalingas vanduo ne tik žmogui, bet ir aplinkai.  Vaikai noriai dalinosi žiniomis apie vandenį. Užsiėmimo pabaigoje, Specialistė vaikams dalino „Vandens lašiukus“, kuriuose jie galės žymėtis išgertų vandens stiklinių kiekį per dieną.

Taip pat parengė stendinį pranešimą „Vanduo – gyvybės šaltinis“:

Vanduo – gyvybės šaltinis

 

Vasario mėnesį, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Edita Šulcienė kartu su socialine pedagoge Renata Česnauskaite, veda vaikams edukacines pamokėles tema „Vaistai – ne saldainiai“. Pamokėlės vyko „Aitvariukų“, „Svajoklių“ ir “Svirpliukų” grupėse.

Visi kartu kalbėjome apie vaistus, kam jie reikalingi ir kada juos galima vartoti. Taip pat  buvo sekama pasaka „Meškiukas ir vaistai“, po to kiekvienas vaikas gavo užduotis kurias kartu sprendė su specialistėmis.

Vaikams buvo smagu ir įdomu!

ARTĖJANT ERKIŲ SEZONUI, VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTĖS EDITA ŠULCIENĖ PARENGĖ INFORMACIJĄ, KURIĄ SIŪLOME PLAČIAU PASKATYTI: Skiepai – efektyviausia apsauga nuo erkių

ŽIEMOS PAVOJAI

Šiaulių miesto Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Edita Šulcienė, sausio 11, 12, 23, 24 dienomis „Boružiukų“, „Aitvariukų“, „Svirpliukų“ bei „Svajoklių“ grupėms vedė edukacinius užsiėmimus, kurių tema „Žiemos džiaugsmai ir pavojai“. Šių užsiėmimų metu vaikams priminė, ką reikia ir ko nereikia daryti žiemos metu, kad būtume saugūs. Po skaidrių pristatymo, vaikai buvo paskirstyti į komandas, jiems buvo padalinti paveiksliukai, kuriuose buvo įvairios situacijos, kiekviena komanda papasakojo apie situaciją, bei pasakė kaip reikėtų elgtis.

Vaikams buvo smagu ir įdomu tokiu būdu prisiminti kas gali nutikti žiemos metu ir kaip reikėtų elgtis.

 

Ji taip pat parengė informaciją, kurią plačiau siūlome paskaityti:   ŽIEMOS PAVOJAI

KĄ REIKIA ŽINOTI PRIEŠ ATVEDANT VAIKĄ Į DARŽELĮ

Prašome susipažinti su informacija, kurią turi žinoti kiekvienas iš tėvų, prieš atvedant vaiką į darželį. Siūlome susipažinti: (stendinis pranešimas, dėl HN:75)   HIGIENOS NORMOS

 

 

 

 

Vaikų sveikatos priežiūros tvarka

Pirmos pagalbos tvarkos aprašas

Veiksmų vaikui susirgus tvarkos aprašas

Vaistų administravimo tvarkos aprašas

Vaikų priežiūros dėl asmens higienos, pedikuliozės ir niežų tvarka

© 2018 mir.lt